eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 270
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  W Tarnowie jednak jeden stadion żużlowo-piłkarski
 2018-01-27 13:46:27  redakcja    Przegląd Sportowy/RDN Małopolska

W czwartek radni Miasta Tarnowa uchwalili budżet na rok 2018 i zdecydowali, że odbędzie się remont stadionu żużlowo-piłkarskiego i nie będzie projektów osobnych stadionów, na które czekały władze żużlowej spółki. Klub po raz kolejny podkreśla, że na pewno zwolni teren stadionu pod koniec sezonu.

Przypomnijmy, że już pod koniec listopada miał być przeprowadzony przetarg, którego do tej pory nie było. – Jeżeli żużlowcy nie zdecydują się na rozwiązanie umowy, to pod znakiem zapytania stoi wejście w teren i wykonanie remontu. Magistrat nie będzie mógł rozpocząć postępowania przetargowego, jeżeli nie uda się ustalić daty rozwiązania umowy – powiedział prezydent Roman Ciepiela dla radia RDN Małopolska.

Czytając pismo żużlowej spółki do prezydenta z dnia 24.11.2017 roku jasno wynika, że Unia Tarnów ŻSSA w przypadku braku awansu drużyny do fazy play off może rozwiązać umowę dzierżawy 30.09.2018 roku lub z dniem 31.10.2018 roku w przypadku jazdy w pierwszej czwórce (w piśmie z tego dnia jest data 31.10.2017 r.). Jeśli Jaskółki zajmą siódme miejsce w tabeli, to również działacze nie będą mogli rozwiązać umowy wcześniej jak 31 października, bo na dzień 30 września i 7 października zaplanowane są spotkania barażowe z drugą drużyną Nice 1 LŻ.

Mało prawdopodobne jest, że remont stadionu będzie przeprowadzany etapami. – Remont przeprowadzany etapami wydłuży czas modernizacji stadionu – tłumaczył dla RDN Małopolska Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej. – Budowa rozciągnie się w czasie, trzeba go będzie dzielić na kilka etapów i przeprowadzać osobne przetargi. Może to oznaczać problem na kilka sezonów. Na razie rozważamy przeprowadzenia prac po sezonie 2018, zamknięcie go w roku 2019 i oddanie wiosną kolejnego roku. Wtedy klub będzie musiał jeździć jeden sezon poza Tarnowem. Wydaje się być to najlepsze rozwiązanie – mówił Nakielny.

Jeśli faktycznie klub z Tarnowa będzie musiał się wyprowadzić ze stadionu, to Jaskółki będą mogły rozgrywać swoje mecze na stadionie Wandy Kraków, na którym trwa właśnie modernizacja. W podobnej sytuacji co Unia Tarnów, dwa lata temu znalazła się Betard Sparta Wrocław, która z powodu remontu swojego obiektu, najpierw użytkowała stadion w Częstochowie, a następnie w Poznaniu.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz7. Get Well Toruń8. Grupa Azoty Unia TarnówNice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates5. Rye House Rockets6. Somerset Rebels7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway3. Masarna Avesta


4. Dackarna Målilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Współpraca
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Jarosław Krzywosz: Chcę jeździć jak najwięcej

Do nadchodzącego sezonu będzie przystępował z myślą, by wystartować w jak największej liczbie zawodów i zbierać cenne doświadczenie. O minionym sezonie oraz o planach na przyszły rok w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Jarosław Krzywosz.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu