ANGLIA
Na Wyspach Brytyjskich podano również kalendarz SGB Championship. Zmagania rozpoczną się 1 kwietnia pojedynkiem Scunthorpe Scorpions z Edinburgh Monarchs. Koniec sezonu zasadniczego zaplanowano na 9 września meczem Peterborough Panthers - Berwick Bandits.
Poniżej uwzględniono również turnieje indywidualne, zaplanowane w niektórych z miast oraz rywalizację w ramach SGB Championship Knock-Out Cup (KOC) oraz o Tarczę Championship (CS - Championship Shield). Przez wspomniane, dodatkowe zmagania, w sezonie zasadniczym, jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, drużyny spotkają się ze sobą po 2 razy. W poprzednich latach, na tym poziomie na Wyspach Brytyjskich, ekipy rywalizowały ze sobą czterokrotnie w ciągu roku.
Terminarz SGB Championship na sezon 2018:
Marzec:
18-03-18 Peterborough - Ben Fund Bonanza
23-03-18 Glasgow - Edinburgh (Scottish Cup)
23-03-18 Lakeside - Lee Richardson Spring Classic
25-03-18 Peterborough - Lakeside (CS)
25-03-18 Sheffield - Simon Stead Farewell
30-03-18 Ipswich - Lakeside (CS)
30-03-18 Lakeside - Ipswich (CS)
30-03-18 Edinburgh - Glasgow (Scottish Cup)
31-03-18 Workington - Cumberland Open
Kwiecień:
01-04-18 Scunthorpe - Edinburgh
01-04-18 Peterborough - Ipswich (CS)
05-04-18 Ipswich - Peterborough (CS)
05-04-18 Sheffield - Newcastle (CS)
06-04-18 Glasgow - Workington (CS)
06-04-18 Lakeside - Peterborough (CS)
06-04-18 Scunthorpe - Redcar (CS)
07-04-18 Berwick - Edinburgh (CS)
07-04-18 Workington - Glasgow (CS)
12-04-18 Sheffield - Peterborough
12-04-18 Redcar - Scunthorpe (CS)
13-04-18 Edinburgh - Workington (CS)
13-04-18 Glasgow - Berwick (CS)
13-04-18 Scunthorpe - Newcastle (CS)
14-04-18 Berwick - Glasgow (CS)
14-04-18 Workington - Edinburgh (CS)
15-04-18 Peterborough - Redcar
15-04-18 Newcastle - Scunthorpe (CS)
19-04-18 Redcar - Newcastle (CS)
19-04-18 Sheffield - Scunthorpe (CS)
20-04-18 Lakeside - Redcar
20-04-18 Edinburgh - Glasgow (CS)
20-04-18 Scunthorpe - Sheffield (CS)
22-04-18 Glasgow - Edinburgh (CS)
22-04-18 Newcastle - Redcar (CS)
26-04-18 Ipswich - Newcastle
26-04-18 Sheffield - Redcar (CS)
27-04-18 Edinburgh - Berwick (CS)
27-04-18 Redcar - Sheffield (CS)
28-04-18 Berwick - Lakeside
29-04-18 Newcastle - Sheffield (CS)
Maj:
03-05-18 Ipswich - Lakeside (KOC)
04-05-18 Edinburgh - Peterborough
04-05-18 Glasgow - Sheffield
04-05-18 Scunthorpe - Redcar
04-05-18 Lakeside - Ipswich (KOC)
04-05-18 Workington - Berwick (CS)
05-05-18 Berwick - Workington (CS)
06-05-18 Newcastle - Ipswich
11-05-18 Peterborough - Workington
12-05-18 Berwick - Ipswich
13-05-18 Peterborough - Edinburgh
17-05-18 Redcar - Glasgow
18-05-18 Glasgow - Redcar
18-05-18 Peterborough - Newcastle
18-05-18 Scunthorpe - Workington
19-05-18 Berwick - Sheffield
19-05-18 Lakeside - Edinburgh
19-05-18 Workington - Scunthorpe
24-05-18 Ipswich - Berwick
24-05-18 Redcar - Lakeside
24-05-18 Sheffield - Workington
25-05-18 Scunthorpe - Lakeside
25-05-18 Edinburgh - Glasgow (KOC)
27-05-18 Newcastle - Redcar
27-05-18 Glasgow - Edinburgh (KOC)
31-05-18 Sheffield - Redcar (KOC)
Czerwiec:
01-06-18 Glasgow - Scunthorpe
01-06-18 Lakeside - Workington
01-06-18 Redcar - Sheffield (KOC)
02-06-18 Berwick - Newcastle
03-06-18 Newcastle - Berwick
06-06-18 Edinburgh - Caledonian Riders Championship
07-06-18 Ipswich - Sheffield
07-06-18 Redcar - Berwick
08-06-18 Edinburgh - Lakeside
08-06-18 Glasgow - Peterborough
08-06-18 Scunthorpe - Newcastle
09-06-18 Berwick - Redcar
09-06-18 Workington - Sheffield
10-06-18 Peterborough - Glasgow
14-06-18 Sheffield - Berwick
15-06-18 Edinburgh - Newcastle
15-06-18 Glasgow - Workington
15-06-18 Lakeside - Berwick
15-06-18 Scunthorpe - Peterborough
17-06-18 Newcastle - Edinburgh
21-06-18 Ipswich - Edinburgh
21-06-18 Redcar - Peterborough
21-06-18 Sheffield - Glasgow
23-06-18 Lakeside - Scunthorpe
23-06-18 Workington - Glasgow
24-06-18 Newcastle - Sheffield
29-06-18 Peterborough - Lakeside
Lipiec:
05-07-18 Redcar - Scunthorpe
05-07-18 Sheffield - Ipswich
06-07-18 Glasgow - Lakeside
06-07-18 Workington - Berwick
07-07-18 Berwick - Workington
07-07-18 Lakeside - Glasgow
12-07-18 Ipswich - Workington
12-07-18 Redcar - Edinburgh
13-07-18 Edinburgh - Ipswich
13-07-18 Lakeside - Sheffield
13-07-18 Peterborough - Scunthorpe
14-07-18 Berwick - Scunthorpe
15-07-18 Newcastle - Scunthorpe
19-07-18 Ipswich - Redcar
22-07-18 Scunthorpe - Glasgow
26-07-18 Redcar - Ipswich
26-07-18 Sheffield - Lakeside
27-07-18 Edinburgh - Redcar
27-07-18 Glasgow - Berwick
27-07-18 Scunthorpe - Sheffield
27-07-18 Workington - Ipswich
28-07-18 Berwick - Glasgow
Sierpień:
02-08-18 Ipswich - Lakeside
02-08-18 Sheffield - Scunthorpe
03-08-18 Edinburgh - Scunthorpe
03-08-18 Glasgow - Newcastle
03-08-18 Lakeside - Ipswich
03-08-18 Workington - Peterborough
05-08-18 Newcastle - Glasgow
05-08-18 Peterborough - Ipswich
08-08-18 Newcastle - Workington (KOC)
09-08-18 Sheffield - Redcar
10-08-18 Edinburgh - Berwick
10-08-18 Lakeside - Peterborough
10-08-18 Redcar - Sheffield
10-08-18 Workington - Newcastle
11-08-18 Berwick - Edinburgh
12-08-18 Newcastle - Workington
13-08-18 Workington - Newcastle (KOC)
16-08-18 Ipswich - Glasgow
16-08-18 Sheffield - Newcastle
17-08-18 Edinburgh - Sheffield
17-08-18 Glasgow - Ipswich
17-08-18 Scunthorpe - Berwick
17-08-18 Workington - Lakeside
18-08-18 Berwick - Peterborough
19-08-18 Newcastle - Peterborough
23-08-18 Ipswich - Peterborough
23-08-18 Redcar - Workington
23-08-18 Sheffield - Edinburgh
24-08-18 Edinburgh - Glasgow
24-08-18 Lakeside - Newcastle
24-08-18 Scunthorpe - Ipswich
26-08-18 Glasgow - Edinburgh
26-08-18 Newcastle - Lakeside
26-08-18 Workington - Redcar
30-08-18 Ipswich - Scunthorpe
30-08-18 Redcar - Newcastle
31-08-18 Edinburgh - Workington
Wrzesień:
01-09-18 Workington - Edinburgh
09-09-18 Peterborough - Berwick
Październik:
11-10-18 Ipswich - 16-Lap Classic
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Betard Sparta Wrocław |
|
||
2. | Platinum Motor Lublin | |||
3. | ebut.pl Stal Gorzów | |||
4. | Tauron Włókniarz Częstochowa | |||
5 | KS Apator Toruń | |||
6. | Fogo Unia Leszno | |||
7. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | |||
8. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | |||
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | |||
3. | Arged Malesa Ostrów | |||
4. | ROW Rybnik | |||
5. | Texom Stal Rzeszów | |||
6. | Zdunek Wybrzeże Gdańsk | |||
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | |||
8. | InvestHousePlus PSŻ Poznan |
|
||
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Trans MF Landshut Devils | |||
2. | Ultrapur Start Gniezno | |||
3. | OK Bedmet Kolejarz Opole | |||
4. | Grupa Azoty Unia Tarnów | |||
5. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | |||
6. | Enea Polonia Piła | |||
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 2 | 4 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
http://atlantistsl.com/ |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów