eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 445
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Inne

  Pięć finałów IM Australii w sezonie 2019
 2018-03-06 18:27:35  Stanisław Wrona    inf. prasowa / inf. własna

Poznaliśmy kalendarz finałów Indywidualnych Mistrzostw Australii w sezonie 2019. Nowością w stosunku do poprzednich lat będzie to, iż turniejów finałowych odbędzie się pięć. Pierwszy z finałów zaplanowano na 3 stycznia w Gillman, a medale czempionatu zostaną rozdane 9 dni później w Kurri Kurri.

Zmagania o tytuł najlepszego zawodnika tego kraju w roku 2018 były ekscytujące i jedne z najciekawszych w ostatnich latach. Organizatorzy obiecują, że kolejne finały będą lepsze, a w kalendarzu znalazło się ich więcej niż w poprzednich sezonach. Do tradycyjnych obiektów w Gillman, Mildurze, Underze i Kurri Kurri dołączy stosunkowo nowy obiekt - w Albury.

Tytułu, wywalczonego na początku tego roku, bronił będzie Rohan Tungate (na zdj.). Zawodnik ten cieszy się ze zwiększenia liczby turniejów finałowych.

- Walka o tegoroczny tytuł rozstrzygnęła się w ostatnim biegu i miałem na tyle szczęścia, że udało mi się pokonać Brady'ego Kurtza, Maxa Fricke i Jacka Holdera. Wzrost liczby finałów do pięciu, to coś niesamowitego. Wszyscy zawodnicy się z tym zgodzą i nie mogą się doczekać rywalizacji w Albury w sezonie 2019 - powiedział tegoroczny złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Australii, Rohan Tungate.

Pięć wyczerpujących rund w zmaganiach seniorskich, rozegranych zostanie w ciągu zaledwie dziesięciu dni, w różnych lokacjach w kraju, zaczynając 3 stycznia w Gillman, następnie przenosząc się do Mildury, Undery, nowego miejsca, czyli Albury oraz kończąc 12 stycznia w Kurri Kurri.

- To naprawdę ekscytujące dla australijskiego speedway'a, że mistrzostwa poszerzą się o kolejne duże, regionalne miasto, a wzrost liczby finałów z czterech, do pięciu, da zawodnikom jeszcze większą szansę, na zaprezentowanie swoich umiejętności - przyznaje szef Australijskiej Komisi ds. Speedway'a, Ivan Golding.

Z poszerzenia kalendarza cieszą się oczywiście również włodarze w nowym ośrodku na mapie tych zmagań. Zadowoleni będą zapewne również kibice, którzy będą mieli okazję podziwiać najlepszych żużlowców kraju w nowym miejscu.

- Gdy zaczynaliśmy prowadzić klub, 4-5 lat temu, naszym celem było gościć jedną z rund Indywidualnych Mistrzostw Australii. Osiągnięcie tego celu naprawdę nas cieszy i mamy wielkie plany, aby poprawić nasz obiekt przed 9 stycznia. Otrzymaliśmy świetne opinie po zorganizowaniu wcześniej w roku 2018 Indywidualnych Mistrzostw stanu Wiktoria, zarówno od zawodników, jak i kibiców i mamy zamiar to kontynuować - dodał Prezydent Albury Wodonga Motorcycle Club, Shane Clare.

Zmagania juniorskie w klasach 125cc, 250cc oraz 500cc (w tym finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Australii) zaplanowane zostały z kolei na koniec stycznia w australijskim Ipswich. Lokalizacja ta nie jest jednak jeszcze do końca potwierdzona.

Kalendarz finałów Indywidualnych Mistrzostw Australii 2019:
Finał 1 - 3 stycznia, Gillman Speedway
Finał 2 - 5 stycznia, Olympic Park Mildura
Finał 3 - 7 stycznia, Undera Speedway
Finał 4 - 9 stycznia, Albury
Finał 5 - 12 stycznia, Kurri – Kurri

Relacje Live
TARCZA DOBROCZYNNOŚCI
Belle Vue Aces - Swindon Robins
poniedziałek, godzina 20:30

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. forBET Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz7. Get Well Toruń8. Grupa Azoty Unia TarnówNice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates5. Rye House Rockets6. Somerset Rebels7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway3. Masarna Avesta


4. Dackarna Målilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Marcin Nowak: Najważniejsze zdrowie, reszta przyjdzie sama

Sezon 2017 okazał się bardzo udany dla Marcina Nowaka. Niespełna 23-letni zawodnik wywalczył awans z Car Gwarant Startem Gniezno do Nice 1. Ligi Żużlowej, będąc przy tym jednym z liderów drużyny. W rozmowie z Nami opowie Nam o swoich przygotowaniach i celach na najbliższy sezon. Zapraszamy do lektury!

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Quo vadis, Ekstraligo?

W przeciągu ostatnich kilku godzin żużlowy Internet obiegła wiadomość o tym, że ekstraligowe kluby zmuszone są zaopatrzyć zawodników swojego klubu w plastrony, o ile zawodnicy nie posiadają kombinezonów używanych przez klub w minionym lub bieżącym sezonie. Do noszenia plastronów zawodnicy są zmuszeni podczas przedsezonowych treningów lub sparingów.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Historia pewnego krawca... czyli o Maliniaku

Dziś przytoczymy Państwu historię największego producenta kombinezonów żużlowych - firmy Maliniak Design z Leszna. Firma ta zaczęła swoją działalność w 1992 r. Przez wszystkie lata działalności przewinęło się w niej wiele twarzy. Z usług tej firmy korzystało wiele zawodników, w tym kilkukrotni mistrzowie świata. Zapraszamy do lektury!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu