eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 205
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Nikt nie będzie nikogo zmuszał do jazdy we Włókniarzu
 2017-08-12 09:03:36  Konrad Cinkowski    inf.własna

Druga połowa sierpnia to czas końca sezonu ligowego dla Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Beniaminek PGE Ekstraligiwalczył dzielnie jak na „Lwy” przystało i utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz czas na rozmowy ze sponsorami i zawodnikami, by rozpocząć budowę składu na sezon 2018. 

W chwili pisania tego tekstu (6 sierpnia, po meczu w Toruniu) liderem Włókniarza był Leon Madsen. Duńczyk ze średnią biegopunktową 2,206 (128 punktów i 11 bonusów) był czwartym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Nic więc dziwnego, że kibice „biało-zielonych” chcieliby, by brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski z 2013 roku został w ich zespole. Wielu obawia się jednak, że po ewentualnym awansie Grupa Azoty Unii Tarnów, Leon szybko może opuścić Częstochowę i wrócić tam, gdzie czuje się niemalże jak w domu. Prezes Michał Świącik zapewnia jednak, że obie strony chcą kontynuować współpracę. - Nie ukrywamy, że chcemy kontynuować naszą współpracę z Leonem. Zarówno Leon chce tutaj jeździć, jak i my chcemy, by on dalej dla nas zdobywał punkty. Nasza współpraca jest na korzystnym i wysokim poziomie, pasująca obu stronom. Za naszą namową Leon przesiadł się przed sezonem także na silniki innego tunera - Flemminga Graversena. To znaczy, że nam ufa i opłaciło mu się to. W przeszłości opowiadałem mu o wyczynach Józka Jarmuły, jak on się cieszył, dłonią uderzając w lwa. Jak widać, Leon to podłapał (Michał Świącik nawiązał do tego, w jaki sposób Madsen cieszył się z kompletu punktów w meczu Włókniarza z Falubazem dop. red.).

Świetny sezon ma za sobą także Rune Holta, który jest w TOP 15 PGE Ekstraligi. In plus zaskakuje wszystkich także Oskar Polis, którego wyniki zostały dostrzeżone i będzie on jednym z rezerwowych podczas Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Idealne warunki do jazdy ma także Matej Žagar czy Andreas Jonsson, lecz ci wiedzą, że stać ich na lepsze wyniki. Nikt żużlowców do jazdy we Włókniarzu zmuszać nie będzie. - Zawodnicy sami widzą, że służy im jazda u nas. Każdy ma jednak wolną rękę. Jeśli wszystko gra, a są też wyniki i pieniądze, po co, to zmieniać? Musimy jednak do wszystkiego podchodzić zdrowo rozsądkowo. Obie strony muszą się rozumieć i chcieć, nie można nikogo do niczego zmuszać – dodaje nasz rozmówca.

Kontrakt na sezon 2018 ważny ma zawodnik eSpeedway Team – Sebastian Ułamek, który przed minionymi rozgrywkami parafował aż trzyletnią umowę. W klubie pozostanie także Duńczyk Andreas Lyager, który jest obecnie wypożyczony do KSM-u Krosno. Jeśli powróci do składu meczowego numer „8” oraz „16”, w Częstochowie chcieliby zostawić także Oskara Polisa, który rozpoczynać będzie wiek seniora i miałby być rezerwowym wśród „Lwów”. Zostaną również juniorzy – Michał Gruchalski, Mateusz Świdnicki, Bartosz Świącik i wróci także zapewne z wypożyczenia Adrian Woźniak.


Czy częstochowianom uda się zatrzymać Leona Madsena? Kibice na pewno, by tego chcieli

Wszystko wskazuje na to, że szkoleniowcem drużyny nadal będzie Lech Kędziora. Spełnił on swoje oczekiwania wobec zarządu, jakie zostało mu postawione przed sezonem czyli utrzymanie. Nic więc dziwnego, że Włókniarz chce go zatrzymać. - Na chwilę obecną jesteśmy dogadani z trenerem Lechem Kędziorą, że zostaje u nas na kolejny sezon. Nic na razie tego nie zmienia, a szkoleniowiec prowadzi drużynę teraz, by uczynić to także w przyszłym sezonie. Planujemy długofalową współpracę. Nie jest tajemnicą, że osiągnęliśmy sukces i chcemy to kontynuować z trenerem Kędziorą.

Niewykluczone, że sztab szkoleniowy będzie liczył także trenera, który zajmie się szkoleniem adeptów częstochowskiego sportu żużlowego. Obecnie Kędziora zajmuje się seniorami jak i juniorami, a także wspomaga szkółkę. - Na chwilę obecną Kędziora zajmuje się juniorami. Czy dobrze czy źle, świadczą o tym wyniki w Ekstralidze i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Chcemy rozszerzyć sztab, by ktoś trenerowi Kędziorze pomagał.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz7. Get Well Toruń8. Grupa Azoty Unia TarnówNice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates5. Rye House Rockets6. Somerset Rebels7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway3. Masarna Avesta


4. Dackarna Målilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Współpraca
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Jarosław Krzywosz: Chcę jeździć jak najwięcej

Do nadchodzącego sezonu będzie przystępował z myślą, by wystartować w jak największej liczbie zawodów i zbierać cenne doświadczenie. O minionym sezonie oraz o planach na przyszły rok w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Jarosław Krzywosz.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu