eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 148
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ICE

  Kołtakow bezbłędny w półfinale IM Rosji w Szadrinsku
 2016-12-19 20:22:31  Stanisław Wrona    tltspeedway.ru

W miniony weekend na lodowych owalach w Rosji rozegrano półfinały indywidualnych mistrzostw tego kraju. W pierwszym z nich, rozegranym w Szadrinsku, zwyciężył Dmitrij Kołtakow, który przed dwa dni nie znalazł pogromcy. Na podium wyprzedził on Igora Kononowa oraz Nikitę Tołoknowa.

Z każdego z półfinałów, do walki o medale awansowała czołowa piątka. Do trójki z podium dołączyli jeszcze Eduard Krysow oraz Wasilij Niesytych. Finały zaplanowano na 24 i 25 grudnia w Togliatti oraz 7 i 8 stycznia ponownie w Szadrinsku.

1. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Szadrinsk, 17 grudnia 2016:

1. Dmitrij Kołtakow (Jarosław) (3,3,3,3,3) 15
2. Igor Kononow (Togliatti) (3,3,3,3,2) 14
3. Nikita Tołoknow (Togliatti) (2,2,3,2,3) 12
4. Wasilij Niesytych (Kamieńsk Uralski) (3,2,3,1,2) 11
5. Eduard Krysow (Jarosław) (3,D,2,2,3) 10
6. Igor Sajdullin (Togliatti) (2,3,2,3,U) 10
7. Jewgienij Sajdullin (Togliatti)(2,2,1,3,2) 10
8. Konstantin Kolenkin (Szadrinsk) (1,1,2,1,3) 8
9. Artiom Akułow (Szadrinsk) (2,3,0,0,1) 6
10. Aleksandr Kozyriew (Kamieńsk Uralski) (0,0,2,2,1) 5
11. Aleksiej Utusikow (Kamieńsk Uralski)(0,2,1,2,D)5
12. Jurij Olejnik (Szadrinsk) (1,1,W/U,1,2) 5
13. Andriej Żdanow (Nowosybirsk) (1,0,1,W,W) 2
14. Iwan Chużyn (Kamieńsk Uralski) (1,D,1,1,0) 3
15. Michaił Kowalew (Tiumeń) (D,0,0,0,1) 1
16. Rodion Wierchoturcew (Szadrinsk) (W/U,1,0,0,D) 1

17. Nikita Kolabin (Nowosybirsk) NS
18. Dmitrij Zwieriew (Szadrinsk) NS
19. Wiktor Jarosławcew (Szadrinsk) NS

Bieg po biegu:
1. Kołtakow, I. Sajdullin, Olejnik, Wierchoturcew (W/U)
2. Niesytych, J. Sajdullin, Kolenkin, Utusikow
3. Krysow, Akułow, Żdanow, Kozyriew
4. Kononow, Tołoknow, Chużyn, Kowalew (D)
5. Kononow, Niesytych, Olejnik, Żdanow
6. Akułow, Utusikow, Wierchoturcew, Kowalew
7. Kołtakow, J. Sajdullin, Krysow (D), Chużyn (D)
8. I. Sajdullin, Tołoknow, Kolenkin, Kozyriew
9. Tołoknow, Krysow, Utusikow, Olejnik (W/U)
10. Niesytych, Kozyriew, Chużyn, Wierchoturcew
11. Kołtakow, Kolenkin, Żdanow, Kowalew
12. Kononow, I. Sajdullin, J. Sajdullin, Akułow
13. J. Sajdullin, Kozyriew, Olejnik, Kowalew
14. Kononow, Krysow, Kolenkin, Wierchoturcew
15. Kołtakow, Tołoknow, Niesytych, Akułow
16. I. Sajdullin, Utusikow, Chużyn, Żdanow (W)
17. Kolenkin, Olejnik, Akułow, Chużyn
18. Tołoknow, J. Sajdullin, Żdanow (W), Wierchoturcew (D)
19. Kołtakow, Kononow, Kozyriew, Utusikow (D)
20. Krysow, Niesytych, Kowalew, I. Sajdullin (U)


1. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Szadrinsk, 18 grudnia 2016:

1. Dmitrij Kołtakow (Jarosław) (3,3,3,3,3) 15
2. Igor Kononow (Togliatti) (3,3,3,2,3) 14
3. Eduard Krysow (Jarosław) (3,2,1,3,3) 12
4. Nikita Tołoknow (Togliatti) (2,3,2,3,1) 11
5. Wasilij Niesytych (Kamieńsk Uralski) (W/U,3,2,2,2) 9
6. Igor Sajdullin (Togliatti) (3,2,W,U,3) 8
7. Jewgienij Sajdullin (Togliatti) (2,2,3,1,0) 8
8. Konstantin Kolenkin (Szadrinsk) (1,2 W,2,2) 7
9. Aleksandr Kozyriew (Kamieńsk Uralski) (1,1,3,0,1) 6
10. Andriej Żdanow (Nowosybirsk) (1,1,1,3,0) 6
11. Artiom Akułow (Szadrinsk) (2,0,2,1,1) 6
12. Jurij Olejnik (Szadrinsk) (2,0,0,1,2) 5
13. Iwan Chużyn (Kamieńsk Uralski) (0,1,2,2,W/U) 5
14. Michaił Kowalew (Tiumeń) (0,0,1,0,2) 3
15. Rodion Wierchoturcew (Szadrinsk) (1,-,0,1,1) 3
16. Aleksiej Utusikow (Kamieńsk Uralski) (D,1,W,W,-) 1
17-18. Nikita Kolabin (Nowosybirsk) (0) 0
17-18. Dmitrij Zwieriew (Szadrinsk) (0) 0

19. Wiktor Jarosławcew (Szadrinsk) NS

Bieg po biegu:
21. Kołtakow, Akułow, Kolenkin, Utusikow (D)
22. I. Sajdullin, Tołoknow, Kozyriew, Chużyn
23. Kononow, Olejnik, Wierchoturcew, Kowalew
24. Krysow,J. Sajdullin, Żdanow, Niesytych (W/U)
25. Kołtakow, I. Sajdullin, Żdanow, Kowalew
26. Tołoknow, J. Sajdullin, Utusikow, Kolabin
27. Niesytych, Kolenkin, Kozyriew, Olejnik
28. Kononow, Krysow, Chużyn, Akułow
29. Kołtakow, Tołoknow, Krysow, Olejnik
30. Kononow, Niesytych, I. Sajdullin (W), Utusikow (W)
31. J. Sajdullin, Chużyn, Kowalew, Kolenkin (W)
32. Kozyriew, Akułow, Żdanow, Wierchoturcew
33. Kołtakow, Kononow, J. Sajdullin, Kozyriew
34. Żdanow, Chużyn, Olejnik, Utusikow (W)
35. Krysow, Kolenkin, Wierchoturcew, I. Sajdullin (U)
36. Tołoknow, Niesytych, Akułow, Kowalew
37. I. Sajdullin, Olejnik, Akułow, J. Sajdullin
38. Krysow, Kowalew, Kozyriew, Zwieriew
39. Kononow, Kolenkin, Tołoknow, Żdanow
40. Kołtakow, Niesytych, Wierchoturcew, Chużyn (W/U)

Klasyfikacja końcowa:
1. Dmitrij Kołtakow (Jarosław) 30 (15+15)
2. Igor Kononow (Togliatti) 28 (14+14)
3. Nikita Tołoknow (Togliatti) 23 (12+11)
4. Eduard Krysow (Jarosław) 22 (10+12)
5. Wasilij Niesytych (Kamieńsk Uralski) 20 (11+9)
=======================================
6-7. Igor Sajdullin (Togliatti) 18 (10+8)
6-7. Jewgienij Sajdullin (Togliatti) 18 (10+8)
8. Konstantin Kolenkin (Szadrinsk) 15 (8+7)
9. Artiom Akułow (Szadrinsk) 12 (6+6)
10. Aleksandr Kozyriew (Kamieńsk Uralski) 11 (5+6)
11. Jurij Olejnik (Szadrinsk) 10 (5+5)
12. Andriej Żdanow (Nowosybirsk) 8 (2+6)
13. Iwan Chużyn (Kamieńsk Uralski) 8 (3+5)
14. Aleksiej Utusikow (Kamieńsk Uralski) 6 (5+1)
15-16. Michaił Kowalew (Tiumeń) 4 (1+3)
15-16. Rodion Wierchoturcew (Szadrinsk) 4 (1+3)
17-18. Nikita Kolabin (Nowosybirsk) 0 (NS+0)
17-18. Dmitrij Zwieriew (Szadrinsk) 0 (NS+0)

19. Wiktor Jarosławcew (Szadrinsk) NS

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz



7. Get Well Toruń



8. Grupa Azoty Unia Tarnów



Nice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik



2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin



2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz



3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 



5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves



3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates



5. Rye House Rockets



6. Somerset Rebels



7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway



3. Masarna Avesta


4. Dackarna Målilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Współpraca
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Jarosław Krzywosz: Chcę jeździć jak najwięcej

Do nadchodzącego sezonu będzie przystępował z myślą, by wystartować w jak największej liczbie zawodów i zbierać cenne doświadczenie. O minionym sezonie oraz o planach na przyszły rok w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Jarosław Krzywosz.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu