eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 288
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ICE

  Indywidualny Mistrz Świata wygrywa w Nieftiekamsku
 2016-12-19 20:38:18  Stanisław Wrona    tltspeedway.ru

W ostatniej z półfinałowych batalii w Indywidualnych Mistrzostwach Rosji, która odbyła się w Nieftiekamsku, zwyciężył Dmitrij Chomicewicz, gromadząc komplet 30 punktów w ciągu dwóch dni. Obok aktualnego czempiona globu miejsca na "pudle" zajęli jeszcze Maksim Korczemacha i Dmitrij Bułankin.

Aby wyłonić ostatnich dwóch finalistów, potrzebne było rozegranie biegu dodatkowego, pomiędzy zawodnikami, którzy w ciągu dwóch dni zgromadzili na swoich kontach po 20 punktów. Szansę tę wykorzystali Aleksiej Iwanow i Siergiej Makarow, eliminując Jewgienija Szarowa.

Dwa finały zaplanowano na 24 i 25 grudnia w Togliatti oraz 7 i 8 stycznia w Szadrinsku. Nie wystąpi w nich wielokrotny czempion globu i Indywidualny Mistrz Rosji sprzed roku Nikołaj Krasnikow, który nie przystąpił do rywalizacji w półfinałach. Obok piętnastu lodowych jeźdźców, którzy wywalczyli awans, w każdym z finałów pojawi się jeden z "dziką kartą".

3. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Nieftiekamsk, 17 grudnia 2016:

1. Dmitrij Chomicewicz (Kamieńsk Uralski) (3,3,3,3,3) 15
2. Maksim Korczemacha (Nowosybirsk) (3,3,3,3,1) 13
3. Jewgienij Szarow (Kamieńsk Uralski) (3,3,2,3,2) 13
4. Siergiej Makarow (Łuchowicy) (2,3,3,2,2) 12
5. Dmitrij Bułankin (Nieftiekamsk) (2,2,3,1,3) 11
6. Aleksiej Iwanow (Stierlitamak) (2,2,2,2,3) 11
7. Nikita Tarasow (Stierlitamak) (3,2,1,0,3) 9
8. Wadim Swinuchow (Stierlitamak) (W,2,0,3,2) 7
9. Anton Sozykin (Nieftiekamsk) (2,0,2,1,1) 6
10. Maksim Karpuchin (Sarańsk) (0,1,2,2,0) 5
11. Aleksiej Abroskin (Sarańsk) (1,1,1,2,W/U) 5
12. Andriej Szajkin (Sarańsk) (1,0,1,0,2) 4
13. Dmitrij Solannikow (Stierlitamak) (W/U,1,0,1,1) 3
14. Maksim Maslikow (Sarańsk) (0,0,1,1,0) 2
15. Władimir Baszmakow (Głazow) (1,0,0,0,1) 2
16. Dmitrij Łotoriew (Łuchowicy) (W/U,1,0,-,-) 1
17. Iwan Wołkow (Głazow) (W) 0
18. Pawieł Masałow (Głazow) (W/U) 0

Bieg po biegu:
1. Chomicewicz, Makarow, Abroskin, Karpuchin
2. Korczemacha, Bułankin, Baszmakow, Swinuchow (W)
3. Tarasow, Sozykin, Solannikow (W/U), Łotoriew (W/U)
4. Szarow, Iwanow, Szajkin, Maslikow
5. Szarow, Bułankin, Abroskin, Sozykin
6. Korczemacha, Tarasow, Karpuchin, Maslikow
7. Chomicewicz, Swinuchow, Solannikow, Szajkin
8. Makarow, Iwanow, Łotoriew, Baszmakow
9. Korczemacha, Iwanow, Abroskin, Solannikow
10. Bułankin, Karpuchin, Szajkin, Łotoriew
11. Chomicewicz, Sozykin, Maslikow, Baszmakow
12. Makarow, Szarow, Tarasow, Swinuchow
13. Swinuchow, Abroskin, Maslikow, Wołkow (W)
14. Szarow, Karpuchin, Solannikow, Baszmakow
15. Chomicewicz, Iwanow, Bułankin, Tarasow
16. Korczemacha, Makarow, Sozykin, Szajkin
17. Tarasow, Szajkin, Baszmakow, Abroskin (W/U)
18. Iwanow, Swinuchow, Sozykin, Karpuchin
19. Chomicewicz, Szarow, Korczemacha, Masałow (W/U)
20. Bułankin, Makarow, Solannikow, Maslikow

3. półfinał Indywidualnych Mistrzostw Rosji
Nieftiekamsk, 18 grudnia 2016:

1. Dmitrij Chomicewicz (Kamieńsk Uralski) (3,3,3,3,3) 15
2. Maksim Korczemacha (Nowosybirsk) (2,3,3,3,3) 14
3. Dmitrij Bułankin (Nieftiekamsk) (3,3,2,3,2) 13
4. Wadim Swinuchow (Stierlitamak) (1,2,2,2,3) 10
5. Nikita Tarasow (Stierlitamak) (1,3,3,2,0) 9
6. Aleksiej Iwanow (Stierlitamak) (3,1,2,W/U,3) 9
7. Dmitrij Łotoriew (Łuchowicy) (2,2,2,1,2) 9
8. Siergiej Makarow (Łuchowicy) (W,2,1,3,2) 8
9. Jewgienij Szarow (Kamieńsk Uralski) (3,2,0,W,2) 7
10. Dmitrij Solannikow (Stierlitamak) (2,1,1,2,1) 7
11. Aleksiej Abroskin (Sarańsk) (2,1,0,2,1) 6
12. Maksim Maslikow (Sarańsk) (0,0,3,W,0) 3
13. Andriej Szajkin (Sarańsk) (1,0,1,0,1) 3
14. Anton Sozykin (Nieftiekamsk) (-,1,W/U,1,1) 3
15. Iwan Wołkow (Głazow) (0,0,1) 1
16. Maksim Karpuchin (Sarańsk) (1,0,U,-,-) 1
17. Władimir Baszmakow (Głazow) (D,0,-,-,-) 0

18. Pawieł Masałow (Głazow) NS

Bieg po biegu:
21. Chomicewicz, Korczemacha, Tarasow, Baszmakow (D)
22. Iwanow, Łotoriew, Szajkin, Makarow (W)
23. Szarow, Abroskin, Karpuchin, Maslikow
24. Bułankin, Solannikow, Swinuchow, Wołkow
25. Chomicewicz, Makarow, Sozykin, Maslikow
26. Korczemacha, Swinuchow, Iwanow, Karpuchin
27. Bułankin, Łotoriew, Abroskin, Baszmakow
28. Tarasow, Szarow, Solannikow, Szajkin
29. Chomicewicz, Iwanow, Solannikow, Abroskin
30. Korczemacha, Bułankin, Makarow, Szarow
31. Maslikow, Swinuchow, Szajkin, Wołkow
32. Tarasow, Łotoriew, Sozykin (W/U), Karpuchin (U)
33. Chomicewicz, Swinuchow, Łotoriew, Szarow (W)
34. Korczemacha, Abroskin, Sozykin, Szajkin
35. Makarow, Solannikow, Wołkow
36. Bułankin, Tarasow, Iwanow (W/U), Maslikow (W)
37. Swinuchow, Makarow, Abroskin, Tarasow
38. Korczemacha, Łotoriew, Solannikow, Maslikow
39. Iwanow, Szarow, Sozykin
40. Chomicewicz, Bułankin, Szajkin

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
41. Iwanow, Makarow, Szarow

Klasyfikacja końcowa:
1. Dmitrij Chomicewicz (Kamieńsk Uralski) 30 (15+15)
2. Maksim Korczemacha (Nowosybirsk) 27 (13+14)
3. Dmitrij Bułankin (Nieftiekamsk) 24 (11+13)
4. Aleksiej Iwanow (Stierlitamak) 20+3 (11+9)
5. Siergiej Makarow (Łuchowicy) 20+2 (12+8)
=============================================
6. Jewgienij Szarow (Kamieńsk Uralski) 20+1 (13+7)
7. Nikita Tarasow (Stierlitamak) 18 (9+9)
8. Wadim Swinuchow (Stierlitamak) 17 (7+10)
9. Aleksiej Abroskin (Sarańsk) 11 (5+6)
10. Dmitrij Łotoriew (Łuchowicy) 10 (1+9)
11. Dmitrij Solannikow (Stierlitamak) 10 (3+7)
12. Anton Sozykin (Nieftiekamsk) 9 (6+3)
13. Andriej Szajkin (Sarańsk) 7 (4+3)
14. Maksim Karpuchin (Sarańsk) 6 (5+1)
15. Maksim Maslikow (Sarańsk) 5 (2+3)
16. Władimir Baszmakow (Głazow) 2 (2+0)
17. Iwan Wołkow (Głazow) 1 (0+1)

18. Pawieł Masałow (Głazow) NS

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz



7. Get Well Toruń



8. Grupa Azoty Unia Tarnów



Nice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik



2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin



2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz



3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 



5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves



3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates



5. Rye House Rockets



6. Somerset Rebels



7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway



3. Masarna Avesta


4. Dackarna Malilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Współpraca
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Jarosław Krzywosz: Chcę jeździć jak najwięcej

Do nadchodzącego sezonu będzie przystępował z myślą, by wystartować w jak największej liczbie zawodów i zbierać cenne doświadczenie. O minionym sezonie oraz o planach na przyszły rok w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Jarosław Krzywosz.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu