ICE Speedway
W weekend w Kamieńsku Uralskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rosji Juniorów. Po dwudniowej rywalizacji najlepsi okazali się lodowi jeźdźcy gospodarzy, którzy o zaledwie jeden punkt wyprzedzili rywali z centrum im. G. Kadyrowa z Ufy. Na trzecim stopniu podium stanęli młodzi zawodnicy ze Stierlitamaka.
Zwycięzcy obronili tym samym tytuł wywalczony przed rokiem, a uczynili to w składzie Dinar Walejew, Jegor Kazionnyj, Roman Pawlenko.
Finał Drużynowych Mistrzostw Rosji Juniorów
Kamieńsk Uralski, 30 stycznia 2016:
I. CTWS (Kamieńsk Uralski) - 33
1. Dinar Walejew (3,2,2,3,2,3) 15
2. Jegor Kazionnyj (2,0,3,2,3,1) 11
11. Roman Pawlenko (1,2,2,2) 7
II. Baszkortostan - CTWS im. G. Kadyrowa (Ufa) - 32
5. Jegor Myszkowiec (3,3,3,3,3,3) 18
6. Iwan Cziczkow (3,1,1,1,3,0) 9
13. Nikita Szadrin (1,1,1,2) 5
III. MK Kaustik (Stierlitamak) - 23
9. Wadim Swinuchow (3,2,0,0,1) 6
10. Nikita Tarasow (0,2,1,3,3) 9
15. Dmitrij Solannikow (3,W/U,1,2,0,2) 8
IV. Mega-Łada (Togliatti) - 20
3. Michaił Litwinow (U,3,2,1,3,W/U) 9
4. Iwan Bolszakow (0,2,W/U,-) 2
12. Jewgienij Sajdullin (W,2,2,3,0,2) 9
V. Torpiedo-Szaaz (Szadrinsk) - 10
7. Jurij Olejnik (2,0,1,2,1,W/2min.) 6
8. Konstantin Kolenkin (0,1,0,1,0) 2
14. Maksim Sidorow (1,0,0,0,1) 2
Bieg po biegu:
1. Walejew, Kazionnyj, Sajdullin (W), Litwinow (U)
2. Cziczkow, Olejnik, Szadrin, Kolenkin
3. Solannikow, Walejew, Pawlenko, Tarasow
4. Myszkowiec, Sajdullin, Cziczkow, Bolszakow
5. Swinuchow, Tarasow, Sidorow, Olejnik
6. Myszkowiec, Walejew, Cziczkow, Kazionnyj
7. Litwinow, Sajdullin, Kolenkin, Sidorow
8. Myszkowiec, Swinuchow, Cziczkow, Solannikow (W/U)
9. Kazionnyj, Pawlenko, Olejnik, Kolenkin
10. Sajdullin, Bolszakow, Tarasow, Swinuchow
11. Myszkowiec, Olejnik, Szadrin, Sidorow
12. Walejew, Kazionnyj, Solannikow, Swinuchow
13. Cziczkow, Litwinow, Szadrin, Sajdullin
14. Tarasow, Solannikow, Kolenkin, Sidorow
15. Kazionnyj, Pawlenko, Litwinow, Bolszakow (W/U)
16. Myszkowiec, Szadrin, Swinuchow, Solannikow
17. Litwinow, Sajdullin, Olejnik, Kolenkin
18. Myszkowiec, Walejew, Kazionnyj, Cziczkow
19. Tarasow, Solannikow, Litwinow (W/U)
20. Walejew, Pawlenko, Sidorow, Olejnik (W/2min.)
Finał Drużynowych Mistrzostw Rosji Juniorów
Kamieńsk Uralski, 31 stycznia 2016:
I. CTWS (Kamieńsk Uralski) - 35
1. Dinar Walejew (2,1,3,3,3,3) 15
2. Jegor Kazionnyj (3,2,3,1,0) 9
11. Roman Pawlenko (2,2,3,2,2) 11
II. Baszkortostan - CTWS im. G. Kadyrowa (Ufa) - 35
5. Jegor Myszkowiec (3,3,3,2,3,3) 17
6. Iwan Cziczkow (U,3,2,3,1,2) 11
13. Nikita Szadrin (2,2,1,2) 7
III. MK Kaustik (Stierlitamak) - 16
9. Wadim Swinuchow (0,1,0,W/U,0) 1
10. Nikita Tarasow (0,0,2,3,D) 5
15. Dmitrij Solannikow (3,3,1,W/2min.,2,1) 10
IV. Torpiedo-Szaaz (Szadrinsk) - 15
7. Jurij Olejnik (0,1,1,3,1) 6
8. Konstantin Kolenkin (1,3,2,2,U,W/U) 8
14. Maksim Sidorow (0,0,0,1,0) 1
V. Mega-Łada (Togliatti) - 15
3. Jewgienij Sajdullin (1,1,1,W/2min.,2,W) 5
4. Michaił Afanasjew (0,0,1,D) 1
12. Michaił Litwinow (2,2,1,3,1,0) 9
Bieg po biegu:
21. Kazionnyj, Walejew, Kolenkin, Olejnik
22. Solannikow, Litwinow, Sajdullin, Swinuchow
23. Myszkowiec, Kazionnyj, Walejew, Cziczkow (U)
24. Kolenkin, Litwinow, Sajdullin, Sidorow
25. Cziczkow, Szadrin, Swinuchow, Tarasow
26. Kazionnyj, Pawlenko, Sajdullin, Afanasjew
27. Solannikow, Kolenkin, Olejnik, Tarasow
28. Myszkowiec, Cziczkow, Litwinow, Afanasjew
29. Walejew, Pawlenko, Solannikow, Swinuchow
30. Cziczkow, Szadrin, Olejnik, Sidorow
31. Litwinow, Swinuchow (W/U), Sajdullin (W/2min.), Solannikow (W/2min.)
32. Pawlenko, Kolenkin, Kazionnyj, Sidorow
33. Myszkowiec, Tarasow, Szadrin, Swinuchow
34. Olejnik, Sajdullin, Litwinow, Kolenkin (U)
35. Walejew, Myszkowiec, Cziczkow, Kazionnyj
36. Tarasow, Solannikow, Sidorow, Kolenkin (W/U)
37. Myszkowiec, Cziczkow, Afanasjew, Litwinow
38. Walejew, Pawlenko, Solannikow, Tarasow (D)
39. Myszkowiec, Szadrin, Olejnik, Sidorow
40. Walejew, Pawlenko, Afanasjew (D), Sajdullin (W)
Klasyfikacja generalna:
1. CTWS (Kamieńsk Uralski) - (33 + 35) 68
2. Baszkortostan - CTWS im. G. Kadyrowa (Ufa) - (32 + 35) 67
3. MK Kaustik (Stierlitamak) - (23 + 16) 39
4. Mega-Łada (Togliatti) - (20 + 15) 35
5. Torpiedo-Szaaz (Szadrinsk) - (10 + 15) 25
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Betard Sparta Wrocław |
|
||
2. | Platinum Motor Lublin | |||
3. | ebut.pl Stal Gorzów | |||
4. | Tauron Włókniarz Częstochowa | |||
5 | KS Apator Toruń | |||
6. | Fogo Unia Leszno | |||
7. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | |||
8. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | |||
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | |||
3. | Arged Malesa Ostrów | |||
4. | ROW Rybnik | |||
5. | Texom Stal Rzeszów | |||
6. | Zdunek Wybrzeże Gdańsk | |||
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | |||
8. | InvestHousePlus PSŻ Poznan |
|
||
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Trans MF Landshut Devils | |||
2. | Ultrapur Start Gniezno | |||
3. | OK Bedmet Kolejarz Opole | |||
4. | Grupa Azoty Unia Tarnów | |||
5. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | |||
6. | Enea Polonia Piła | |||
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 2 | 4 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
http://atlantistsl.com/ |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów