#MistrzJestJeden
Współpraca

Aktualności

2017-06-10 20:15:50  Konrad Cinkowski  źródło: speedway-forum.de

Drużyna MC Nordstern Stralsund z Norbertem Kościuchem w składzie wykorzystała atut własnego toru i pokonała w meczu niemieckiej Bundesligi MSC Wölfe Wittstock 43:41. Wspomniany Kościuch dla triumfatorów zdobył 10 punktów z bonusem. Nieco lepiej spisał się dla gości Sebastian Ułamek (12+2).

Więcej
 2017-06-10 11:12:54  Konrad Cinkowski  źródło: inf.własna

Za drużyną MSC Wölfe Wittstock już dwa spotkania w rozgrywkach ligi niemieckiej i jak na razie "Wilki" mają na swoim koncie porażkę i zwycięstwo. Na drugą część sezonu włodarze klubu postanowili wzmocnić zespół pozyskując Sebastiana Ułamka.

Więcej
 2017-06-05 16:36:37  Mateusz Ślemp  źródło: speedway-forum.de

Zwycięstwem Mikkela Becha z dorobkiem 13 punktów zakończył się turniej Pfingstpokal torze w Güstrow. Oprócz Duńczyka na podium stanęli Michael Härtel i Kai Huckenbeck. W zawodach wystąpił jeden reprezentant Polski - Paweł Przedpełski, który zajął ósme miejsce (9 oczek).

Więcej
 2017-06-03 23:47:52  redakcja  źródło: speedway-forum.de

W niemieckim Teterow odbył się turniej indywidualny, który wygrał w biegu finałowym Bartosz Zmarzlik. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Dudek, a ostatnie miejsce na podium zajął Andzejs Lebedevs. W zawodach wystąpił też Mirosław Jabłoński kończąc turniej na trzynastej pozycji.

Więcej
 2017-06-03 23:30:01  redakcja  źródło: aktuellspeedway.se

W drugim półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, który odbył się na torze w Pocking wygrała reprezentacja Australii zdobywając 47 punktów i tym samym awansowała do finału DMŚJ. Na drugim miejscu ukończyła zawody Wielka Brytania, a na trzecim Niemcy.

Więcej
 2017-05-31 14:24:05  Konrad Cinkowski  źródło: facebook.com/KolejarzRawicz

Bardzo pechowo dla Valentina Grobauera zakończył się półfinał Mistrzostw Europy Par w czeskim Libercu. Niemiecki zawodnik w ostatnim swoim starcie zaliczył upadek, którego konsekwencją jest złamanie kości barku. To oznacza, że zawodnika m.in. Kolejarza Rawicz nie ujrzymyn na żużlowych torach przez najbliższe sześć tygodni.

Więcej
 2017-05-27 19:22:52  redakcja  źródło: speedwayforum.de

W meczu niemieckiej Bundesligi, drużyna MSC Wölfe Wittstock przegrała z AC Landshut Devils 37:50. Najlepszym zawodnikiem w ekipie Wilków był Kevin Wölbert zdobywca 15 punktów, a wśród Diabłów Andrzej Lebiediew, który wywalczył w tym spotkaniu komplet 15 punktów.

Więcej
 2017-05-26 18:16:20  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W czwartek, w niemieckim Herxheim odbył się 1. finał tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. W zawodach tych zwyciężył Jannick de Jong, który na podium wyprzedził Mathieu Trésarrieu oraz Michaela Härtela. Słaby debiut w tej odmianie wyścigów torowych zaliczył Chris Harris (na zdj.).

Więcej
 2017-05-25 17:05:21  Konrad Cinkowski  źródło: speedway-forum.de

Dopiero bieg dodatkowy pomiędzy Andreasem Lyagerem i Stanisławem Melnyczukiem rozstrzygnął o zwycięstwie w turnieju par Autohaus-Kramm-Pokal. Ostatecznie z triumfu w Wolfslake cieszyć mogli się Duńczycy. Czwarte miejsce z 16-stoma "oczkami" dla Polaków - Mike'a Trzensioka (na zdjęciu) i Dawida Wawrzyniaka.

Więcej
 2017-05-18 09:59:46  Konrad Cinkowski  źródło: inf.własna

3 czerwca (sobota) na torze w niemieckim Teterow rozegrany zostanie coroczny turniej Auerhahnpokal. Największymi gwiazdami tego turnieju będą zawodnicy eSpeedway Team - Patryk Dudek oraz Martin Vaculík. Wśród rywali będą mieć oni m.in. Martina Smolinskiego, Wadima Tarasienko czy Andžejsa Ļebedevsa.

Więcej
 2017-05-16 08:30:43  Mateusz Ślemp  źródło: speedway.org

Zwycięstwem drużyny AC Landshut Young Devils zakończyła się druga runda Speedway Team Cup, która odbyła się na torze w Olching. Drugą pozycję zajęli gospodarze - MSC Olching, a trzecie miejsce przypadło Diedenbergen Rockets.

Więcej
 2017-05-07 20:53:09  Mateusz Ślemp  źródło: inf.własna

Nie doszedł do skutku zaplanowany na niedzielę mecz niemieckiem Bundesligi pomiędzy DMV White Tigers a AC Landshut Devils. Spotkanie zostało odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne. Kolejne podejście do tego pojedynku 18 czerwca.

Więcej
 2017-05-07 06:50:41  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W sobotni wieczór, w niemieckiej Miśni, odbył się międzynarodowy turniej par. W nim najlepszy okazał się niemiecki duet Richard Geyer - Ronny Weis, który wywalczył 24 punkty. W zawodach wystąpili dwaj Polacy. Duet Tomasza Dutki i Wojciecha Lisieckiego zajął w tych zawodach 5. miejsce z 17 punktami.

Więcej
 2017-05-07 02:47:33  Mateusz Ślemp  źródło: speedway-forum.de

W niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie niemieckiej Bundesligi. DMV White Tigers zmierzy się przed własną publicznością z AC Landshut Devils. W pojedynku zabraknie reprezentantów Polski. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.

Więcej
 2017-05-07 02:38:42  Mateusz Ślemp  źródło: speedway-forum.de

Zwycięstwem Martina Smolinskiego zakończył się sobotni turniej Master of Speedway, który rozegrany został w niemeickim Morwinkelsdamm. Drugie miejsce zajął Wadim Tarasienko, a na najniższym stopniu podium stanął Krystian Pieszczek. Tomasz Gapiński sklasyfikowany został na szóstej pozycji.

Ostatni wywiad
   Stanisław Melnyczuk: Przez to, co się dzieje na Ukrainie...

Europejska zima była bardzo udana, ale i trudna dla Stanisława Melnyczuka. Co prawda zajął on czwarte miejsce w Mistrzostwach Argentyny, ale i stracił cały sprzęt, który tam zabrał. Teraz powoli to wszystko odbudowuje i wiele wskazuje na to, że wszystko wraca na właściwe tory u ukraińskiego żużlowca.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.